top of page

HAKKIMIZDA

Z Kuşağı Hayata Erken Atılıyor!

Covid-19 süreci ve sonrasında fiziksel konumları nedeniyle dezavantajlı olan insanlar çalışmalarında motivasyon kaybı yaşayarak kolektif ortamlarda bulunmakta zorluk çektiler. Z-Community, fiziksel konumdan bağımsız bir şekilde “dijital konum”unu kullanarak online bir komünite sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyor. Dünyanın dört bir tarafından gençler ile birlikte farklı komünitelere ihtiyaç duymadan içinde barındırığı 7 farklı alan altında “Co-Learning” ile birlikte çalışmalar yapıyor olması sayesinde farklı disiplenlerden networkler kazanmasına sebep oluyor. Kişiler kendini geliştirip akranlarıyla tartışmalara girebiliyor ve böylece Z-Community fiziksel konumun getirdiği eşitsizliklerin azaltılması konusunda fark yaratan bir adım atmış oluyor.


Z Community, lise seviyesinden başlayarak gelecekte ise dünyadaki tüm gençleri online bir ortamda buluşturup birbirlerinden öğrenmesini ve aldıkları eğitimleri de 21.YY’ın sorunlarına çözüm bulmakta kullanmalarını sağlayan bir habitat yaratıyor. Komünite alt gruplarıyla birlikte yazılımdan sanata 15’e varan birbirinden farklı disiplinlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda her geçen gün katılımcıların katkılarıyla farklı alanlarda çalışmalar yaratmaya devam ediyor. Bu süreçte katılımcılar konumlarından bağımsız bir şekilde dünyanın her yerinden farklı alanlarda insanlar ile tanışıp geliştirdiklerii projeler için her alandan beslenen çalışmalar gerçekleştiriyor.

WhatsApp Image 2022-08-14 at 12.52.50 (1).jpeg

Hikayemiz

Mayıs 2020'de online bir toplanma alanı olarak başladığımız topluluğumuz içeri giren katılımcıların birer üreticiye dönmesiyle kendi kendine onlarca proje üreten adeta bir online köy enstitüsü halini aldı. Yaklaşık 3 ay süren dönemlerimizde 200'den fazla kişiyle birlikte bilim, sanat, teknoloji ve daha nice alanlarda akran öğrenmesi sistemiyle eğitimler aldık, kendimizi geliştirdik.

Bu şekilde yapılan 5 dönem ile 1000'den fazla kişiye ulaştık ve topluluğumuzu geliştirdik. Herhangi bir kurum veya organizasyona bağlı olmamamız ve herkesin 15-25 yaş arasında olması bizi daha özgür ve üretken kıldı. 

Yönetim Kurulumuzla Tanışın!

WhatsApp Image 2022-08-15 at 19.34.20.jpeg

Elifnaz Özdemir

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

English Buddy Founder & Project Advisor

AD6A6031.JPG

Sueda Özkan

  • Instagram
  • Twitter
  • LinkedIn

Community Manager

FullSizeRender.jpg

Ali Akbey

Executive Tech Advisor

Referanslarımız

1640698984263_edited.jpg
157115-800-auto.jfif
imece_logo.png
1639569647151.png
Legonimbus-Logo.png
ONCO JPEG-01 (1).jpg
papara_renkli.jpg
bottom of page